Ban Sistemi


Ban Nedir?

Ban, oyundan süresiz olarak ya da geçici olarak uzaklaştırılmak anlamına gelir.

Ban Neden Yenir?

Yöneticilerin belirlediği kurallardan veya kuraldan birini ihlal etmeniz durumunda hesabınız banlanır.

Ban Yedim Ne Yapmalıyım?

Eğer oyun kurallarını ihlal edip ban yediyseniz, üzgünüz bu durum da yapabilecek bir şeyimiz/şeyiniz yok. Eğer haksız yere banlandığınızı düşünüyorsanız, Destek Sistemi üzerinden karşıt kanıt sunmanız halinde eğer yöneticiler uygun bulurlar ise banınızın açılması küçük bir ihtimal olsa da mevcuttur.

Ban Sebebimi Nasıl Öğrenebilirim?

Banlandığınız vakit hesabınıza site üzerinden giriş sağladığınızda görebilirsiniz.

Diğer Bilinmesi Gereken Kurallar

Eğer yan hesabınızda kural ihlali yaparsanız o hesaba bağlı aynı İP/MAC İP üzerindeki asıl hesabınız da o kadar süre engellenir. Ban itiraz süreniz 3 gündür. Yönetimi bu kurallar da her an değişiklik / düzenleme yapma hakkını saklı tutar!


Düzgün ve temiz bir oyun için yöneticiler bu cezaları ihlal durumunda direkt olarak kullanıcıya ceza uygulamak ile yükümlüdür.


Kural Listesi:
İhlal 1.Ceza 2.Ceza 3.Ceza 4.Ceza 5.Ceza
Uygunsuz İsim Kullanımı İsim Değiştirmesi İçin Uyarı. 30 Gün Uzaklaştırma. 60 Gün Uzaklaştırma. 120 Gün Uzaklaştırma Süresiz Uzaklaştırma.
İmalar, Argo ve Kırıcı Sözler. Derecesine göre Konuşma Bloğu/(Ahlaksız rütbesi) Derecesine göre Bloğu/(Ahlaksız rütbesi) Derecesine göre Bloğu/(Ahlaksız rütbesi) Derecesine göre Bloğu/(Ahlaksız rütbesi) Derecesine göre Bloğu/(Ahlaksız rütbesi)
Küfür ve Ağır Hakaretler. 5 Saat Konuşma Bloğu/(Ahlaksız rütbesi) 10 Saat Konuşma Bloğu/(Ahlaksız rütbesi) 20 Saat Konuşma Bloğu/(Ahlaksız rütbesi) 3 Gün Uzaklaştırma. 3 Gün Uzaklaştırma.
Aile Bireylerine Hakaret. 7 Gün Uzaklaştırma. 14 Gün Uzaklaştırma. 28 Gün Uzaklaştırma. 56 Gün Uzaklaştırma. Süresiz Uzaklaştırma.
Hile Kullanımı, Hile Talep Etmek, Hile Satışı Yapmaya Çalışmak. 30 Gün Uzaklaştırma. 60 Gün Uzaklaştırma. 120 Gün Uzaklaştırma. 240 Gün Uzaklaştırma. Süresiz Uzaklaştırma.
Oyun Açığını Yetkililere Bildirmeksizin Kullanmak. BUG/AÇIK 30 Gün Uzaklaştırma. 60 Gün Uzaklaştırma. 120 Gün Uzaklaştırma. 240 Gün Uzaklaştırma. Süresiz Uzaklaştırma.
Oyun Hakkında Kara Propaganda Yapmak. 30 Gün Uzaklaştırma. 60 Gün Uzaklaştırma. 120 Gün Uzaklaştırma. 240 Gün Uzaklaştırma. Süresiz Uzaklaştırma.
Bot Kullanımı. Süresiz Uzaklaştırma. - - - -
Hırsızlık. Süresiz Uzaklaştırma. - - - -
Reklam İçerikli Bildirim Yapmak. Süresiz Uzaklaştırma. - - - -
Yöneticilere Hakaret Etmek. Süresiz Uzaklaştırma. - - - -
Oyundaki Eşyaları/Karakterleri Gerçek Para Karşılığı Satmak Süresiz Uzaklaştırma. - - - -


▲ Sayfanın Başına Git ▲